راهنمای بازگشت٬ لغو و تعویض کالا در پیلیسه

7 ضمانت بازگشت کالا

در راستای ارایه خدمات مطلوب و جلب رضایت مشتریان پیلیسه ،7 روز ضمانت تعویض و یا برگشت کالای خریداری شده در نظر گرفته شده است. لازم به ذکر است جهت عودت کالا، مشکلات مطرح شده از جانب مشتری توسط تیم کارشناسی پیلیسه مورد بررسی و کنترل قرار گرفته و در صورت تایید، کالا مشمول استفاده از این ضمانت بازگشت کالا می باشد. وجود جعبه و کلیه ملحقات، جدا نشدن تگ و برچسب از کالا و خارج نشدن محصول از حالت اولیه و پلمپ شرایط لازم برای بازگشت و تعویض کالا می باشد.

برای انصراف از خرید در شرایطی که هیچ‌گونه دخل و تصرف اعم از باز کردن پلمب، برچسب‌ها ،وکیوم و شیرینک در کالا ایجاد نشده باشد از طریق تلفن و یا ایمیل مراتب را به مرکز پشتیبانی پیلیسه اطلاع دهید.

با توجه به گستردگی گروه‌ کالاهای ارایه شده در وب سایت پیلیسه، کلیه کالاهایی که از نظر بهداشتی دارای مشکل می باشد (مانند : لوازم آرایش و بهداشتی، لباس زیر، مایو ،محصولات آرایشی بهداشتی،عطر و ادكلن و ....)، مشمول 7 روز ضمانت بازگشت کالا نمی‌شوند.

لازم است مشتری در حضور مامور تحویل سفارش یا مامور پست، سلامت فیزیکی کالا یا هرگونه مغایرت را بررسی و در صورت وجود مشکل یا ایراد از تحویل گرفتن آن خودداری کند. بدیهی است که تحویل گرفتن کالا توسط مشتری به منزله تایید سلامت فیزیکی آن خواهد بود.

مشتریان محترم توجه داشته باشند هنگامیکه بسته پستی خود را دریافت می‌کنند، ابتدا سلامت فیزیکی جعبه را بررسی و در صورت هرگونه آسیب از تحویل آن خودداری نمایند.

عودت کفش در شرایطی امکان پذیر است که هیچ گونه اثری از خط خوردگی، تاخوردگی و تاشدگی در آن نباشد، بوی غیرطبیعی نداشته باشد. جدا کردن تگ، برچسب از کفش، آن را از شرایط بازگشت و تعویض خارج می کند.

بازگشت و تعویض کیف ها در شرایطی امکان پذیر است که کیف سالم، فاقد خط خوردگی و تاشدگی باشد. پلمپ های دسته، بند و حجم دهنده آن درون کیف همراه آن باشد. تگ و برچسب از آن جدا نشده باشد.

پیلیسه نسبت به عوارض جسمی و بیماری‌هایی از قبیل حساسیت‌های پوستی و... در محصولات آرایشی و بهداشتی و عطر مسئولیت و تعهدی نخواهد داشت.

لطفا برای پوشیدن کفش از سطحی تمیز استفاده نمایید تا زیره کفش تمیز بماند و امکان بازگشت وجود داشته باشد. تعویض سایز در صورتی امکان پذیر است که شرایط محصول تغییر نکرده باشد و از حالت اولیه خارج نشده باشد. در مورد پوشاک، محصول فقط پرو شده ، بوی عطر و بدن را نگرفته باشد، تگ و سایر ملحقات لباس جدا نشده باشد و در حالت نو و اولیه باشد.

مناسب نبودن سایز محصول دریافت شده

اقدامات لازم را جهت مرجوع شدن كالا مبذول نمایید. درصورت موجود نبودن سایز مناسب،پیلیسه با هماهنگی شما اقدام به ابطال سفارشتان می نماید.

لطفا توجه بفرمایید همکاران بخش ارسال پیلیسه  زمانی کوتاه برای حصول اطمینان شما از سلامت كالا منتظر خواهند ماند اما بدیهی است که با توجه به ماهیت بعضی از كالاها نیاز است پس از دریافت كالا ، آن را تست كرده و پس از آن تصمیم عودت یا تعویض سایز را بگیرید.


مغایر بودن محصول دریافت شده

تیم پیلیسه تمام تلاش خود را انجام می‌دهند تا اطلاعات و تصاویر موجود در سایت از نظر اصالت، رنگ و جنس، مطابق نمونه اصلی باشد. بر همین اساس اگر محصول خریداری شده توسط مشتری دارای مغایرتی با اطلاعات درج شده در سایت باشد، مشتری می تواند از حق استرداد کالا استفاده نماید.برای استفاده از این سرویس حداکثر تا 24 ساعت پس از مشاهده مغایرت، با تیم پشتیبانی پیلیسه تماس حاصل نمایید. لازم به ذکر است که جهت عودت، کالا باید در شرایط اولیه باشد. در مواردی که مغایرت کالا قبل از خارج شدن آن از حالت پلمپ قابل تشخیص است، لطفا کالا را به همان صورت پلمپ به پیلیسه باز گردانید.

وجود ایراد در کالای خریداری شده

مشتریان محترم در صورت مشاهده هرگونه ایراد در کالای دریافتی خود باید حداکثر تا 24 ساعت به ما  اطلاع داده و بلافاصله کالا را جهت تعویض، عودت دهند. در این شرایط در صورت عدم موجودی سفارش مورد نظر، مطابق درخواست مشتری، مبلغ آن به حساب وی واریز میگردد..

لازم به ذکر است جهت تعویض کالا، کامل بودن بسته خریداری شده، جدا نشدن تگ محصول و رسید خرید ضروری است. متاسفانه رسیدگی به درخواست هایی که پس از 24 ساعت از زمان دریافت سفارش ارجاع شوند، میسر نخواهد بود.

لازم به ذکر است وجه پرداخت شده توسط مشتری،بعد از رسیدن کالا و بررسی کالا به صورت آنی به حساب شما مشتری گرامی واریز می گردد.

پیلیسه برای مشتریانی که کالای خود را با پست ارسال می نمایند حداکثر ۱۰ هزار تومان هزینه برگشت کالا پس از ارسال تصویر از رسید پستی خود به آدرس ایمیل info@piliseh.com به مبلغ عودت وجه مشتریان اضافه خواهد نمود.


مقایسه 0

محصولی موجود نیست

برای تشخیص حمل
ناموجود مجموع

پرداخت